Geçtiğimiz sene duyurulan Android Wear 2.0 güncellemesini bir türlü dağıtamayan Google, güncellemenin beş yeni cihaza gönderildiğini duyurdu. Bakalım güncellemeyi hangi cihazlar aldı.

smartwatch-teknolojibeyi

Yaklaşık bir yıl önce duyurulan ancak tanımlanamayan bir hata yüzünden dağıtımı bir türlü gerçekleşmeyen Android Wear 2.0 güncellemesi birkaç cihaza daha geldi.

Aslında geçtiğimiz yıl I/O 2016 geliştirici konferansında duyurulan Android Wear 2.0 güncellemesinin dağıtımı, çeşitli sebeplerle 2017’nin ilk aylarına kadar ertelenmişti.

Her ne kadar bu sırada satışa sunulan akıllı saatler bu güncelleme ile gelse de eski akıllı saatler bir türlü güncellemeyi alamamıştı.

Geçtiğimiz günlerde, güncellemenin, yapılan son testler sırasında ortaya çıkan bir hata yüzünden geciktirildiğini açıklayan Google, birkaç cihaz için Android Wear 2.0 güncellemesini sunmuştu. Bu cihazlar: Fossil Q Founder, Casio Smart Outdoor Watch, WSD-F10 ve Tag Heuer Connected akıllı saatleri idi.

smartwatch-2-teknolojibeyi

Bugün yaptığı açıklamayla ise Google, Android Wear 2.0 güncellemesinin beş yeni cihaz için daha indirilebilir olduğunu duyurdu. Bu cihazlar: The Polar M600, Nixon Mission, Fossil Q Wander, Fossil Q Marshal ve Michael Kors Access.

Akıllı saatlerin yarısı güncellendi!

Ayrıca Google, bu akıllı saatlerin de güncellenmesiyle birlikte eski model 19 akıllı saatin neredeyse yarısının güncellendiği belirtti.

Diğer Android tabanlı akıllı saatlerin ne zaman Android Wear 2.0 güncellemesini alacağı henüz bilinmiyor. Ancak Google’ın kısa sürede güncellemede bulunan hatayı giderip tüm akıllı saatleri yeni yazılımla buluşturması bekleniyor.

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us