Atari yeni konsolu Ataribox’ı duyurdu. Atari, Ataribox ile muhteşem bir geri dönüş yapmaya hazırlanıyor.

 ataribox-teknolojibeyi

Atari, ilk olarak Ataribox’ı E3 2017’de yeni bir ürün tanıtacağız şeklinde duyurmuştu. Ataribox’ın Atari 2600’de olduğu gibi ahşap yapıda olacağını ima eden 20 saniyelik bir YouTube alayını gördüğümüz halde, video oyun yapımcısı çok fazla bilgi sağlamadı. Bugüne kadar konsol hakkında. Atari, şimdi Ataribox’un nasıl göründüğünü resmen gözler önüne serdi.

Atari taraftarlarına bir e-posta gönderen şirket, “Atari’nin eski ve yeni taraftarlarına hitap ederken, amacımız yeni bir şey yaratmak, mirasımıza sadık kalabilmektir. Ataribox, klasik ahşaptan esinlenerek açıkça esinlenmiştir.” açıklamasını yaptı.

ataribox3-teknolojibeyi

Ataribox, SD kart desteği ve HDMI bağlantı noktası ile geliyor. Biri ahşap, diğeri siyah/kırmızı olmak üzere Ataribox’un iki versiyonu çıkacak.

Atari, Ataribox’ta “güncel içerik” yanında klasik oyunlar sunmayı planlıyor. Ataribox’ın eski oyunları sunmak için NESMini ve SNES Mini’ye benzeyeceği söyleniyor. Atari son zamanlarda markasını lisansladı, şirket Ataribox’ın yaratılmasında görev yapıyor. Umalım ki bu, Atari’nin donanımını yaratmak ve yönetmek için bir ortak için markasını yeniden lisanslaması anlamına gelmez.

Atari fiyatlandırma, çıkış tarihi, oyun içeriği veya tam özelliklerle ilgili daha fazla bilgi vermiyor. Bakalım Ataribox başarılı olabilecek mi?

ataribox2-teknolojibeyi

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us