Facebook kullanıcıların refahı için yeni güvenlik önlemleri almaya devam ediyor. Bugün çıkan haberler ile birlikte Facebook, yeni özelliğini test etmeye başladı!

facebook-teknolojibeyi

Facebook kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için yeni önlemler almaya devam ediyor. Son zamanlarda kullanıcıların oldukça canını sıkan bir olaya daha son verecek Facebook, sahtekarlara gün yüzü göstermeyecek.

Facebook profil fotoğrafınızı çalınmasına izin vermeyecek!

Şu anlık Hindistan’da test edilmeye başlanan bu özellik sayesinde Facebook, sizin fotoğrafınızla ve adınızla açılmış sahte hesapların tamamen önüne geçecek.

Sizden izinsiz profil fotoğrafınızın bir reklam veya başka bir hesapta kullanılmasının önüne geçerek, ortaya çıkan dolandırıcılık veya benzeri olayların kökünü kazıyacak olan sosyal medya devi kullanıcılarının refahı için elinden geleni yapıyor.

facebook-profil-fotografi-teknolojibeyi

Test aşamasında olan profil fotoğrafı koruma özelliğinin nasıl çalıştığından kısaca bahsedecek olursak; bu özellik başka bir kullanıcının sizin profil fotoğrafını indirme seçeneğini tamamen ortadan kaldıracak. Böylelikle sizin rızanız olmadan profil fotoğrafınızı ne bir başkası indirebilecek, ne de kullanabilecek.

Profil fotoğrafı koruma özelliği sayesinde başka bir kullanıcı sizin profil fotoğrafının ekran görüntüsü dahi alamayacak. Ayrıca sizin arkadaş listenizde olmayan kullanıcılar, sizin fotoğrafını etiketlemiyecek veya paylaşamayacak.

Son olarak ise ”Görsel Koruma” özelliği de kullanıcılar için kullanılabilir olacak. Görsel Koruma özelliği ise resmini çerçeveleyen mavi bir kalkan ile fotoğrafınız üzerinden her hangi bir işlem yapılmasını engelliyor. Fakat bu güvenlik önlemleri sahtekarları ne kadar engelleyecek, o da merak konusu.

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us