Samsung Galaxy S8 ve S8+ hangi yeni özelliklerle geldi? Galaxy S8 modelleri diğerlerine göre hangi yenilikleri sunuyor?

 galaxy-s8-teknolojibeyi

Samsung, nihayet uzun zamandır beklenen Galaxy S8 ve S8+ amiral gemisi akıllı telefonlarını resmen ilan etti. Galaxy S8 ve Galaxy S8+ hakkında şimdiye kadar birçok sızıntı görsel ve özellik bilgisi geldi ve merak edilen çok fazla bir şey kalmadı. Hatta son yılların en çok sızdırılan cihazları oldu diyebiliriz.

Samsung Galaxy S8 ve S8+, kavisli ekranı, ince çerçeveler ve üstün ekran en boy oranı ile benzersiz bir tasarıma sahip diyebiliriz.

Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S8 Plus
Ekran 5,8 inç Kavisli Quad HD  2960 x 1440 piksel, Süper AMOLED 5,8 inç Kavisli Quad HD  2960 x 1440 piksel, Süper AMOLED
İşlemci Exynos 8895 / Snapdragon 835 Exynos 8895 / Snapdragon 835
Veri deposu 4 GB 4 GB
Depolama 64GB + microSD 64GB + microSD
Arka kamera Çift Piksel 12MP OIS (F1.7) Çift Piksel 12MP OIS (F1.7)
Ön kamera 8MP AF (F1.7) 8MP AF (F1.7)
Bağlantı 4G LTE, çift bant Wi-Fi ac / a / b / g / n, Bluetooth 4.2 (apt-X ve LE ile birlikte), GPS, NFC, USB Type-C 4G LTE, çift bant Wi-Fi ac / a / b / g / n, Bluetooth 4.2 (apt-X ve LE ile birlikte), GPS, NFC, USB Type-C
Pil 3000 mAh 3500 mAh
Boyutlar ve Ağırlık 148.9 x 68.1 x 8.0 mm, 151 g 159.5 x 73.4 x 8.1 mm, 173 g
İşletim sistemi Android 7.0 Android 7.0
Özel özellikler IP68 su direnci, Kablosuz şarj etme, Bixby IP68 su direnci, Kablosuz şarj etme, Bixby
Fiyat 4399.00 TL 4999.00 TL

 Sonsuzluk Göstergesi
Galaxy S8 5.8 inç ve Galaxy S8+ 6.2 inç ekrana sahip. Telefonların her ikisi de 18.5:9 en-boy ekran oranına sahip. Bununla birlikte, ekranın altındaki parmak izi tarayıcı gömülü fiziksel Ana Sayfa tuşu kaldırılmış . Samsung, cihazın yan tarafıyla aynı hizada olan minimal kenar çerçeveleri sayesinde S8’in ekranını “Sonsuzluk Göstergesi” olarak adlandırıyor.

galaxy-s8-2-teknolojibeyi

Yüksek çözünürlüklü görüntüler ve şaşırtıcı ekran-gövde oranı
Hem 5.8 inç S8 hem de 6.2 inç S8+, 1440 x 2960 piksel WQHD çözünürlüğe sahip AMOLED Sonsuz Ekranlar’a sahip. Her iki telefonda da yüzde 83’lük ekran-gövde oranı etkili ve ekranları Galaxy S7 ve S7 Edge’den 500K daha fazla piksel içeriyor.

galaxy-s8-2-teknolojibeyi

Bixby

Kullanıcılarının telefonlarından daha fazla yararlanmalarını sağlamak için geliştirilen akıllı arayüz Bixby’e basit ses, dokunma ve metin komutlarıyla kolaylıkla erişilebiliyor. Bixby’in Sesli Komut işlevi, çeşitli Samsung uygulamalarının yanında Kamera, Rehber, Galeri, Mesajlar ve Ayarlar gibi birçok özellikle entegre edilebiliyor. Bu özelliğin yakın gelecekte daha fazla sayıda uygulama içerecek şekilde genişletilmesi planlanıyor. Bixby, kullanıcının ilgi alanları, durumu ve yeri ile ilgili bilgileri değerlendirerek kişiselleştirilmiş yardım sunuyor.

Bixby alışveriş yapma, bilgi arama gibi işlemleri sahip olduğu görsel tanıma teknolojisi sayesinde kolaylaştıryor. Bixby kendi ekosistemi büyüdükçe, yaşamı kolaylaştırmak için yeni deneyimler ve senaryolar sunmaya devam edecek.

Dokunsal geri bildirim
Samsung, iPhone 7’in 3D Touch’ına benzeyen yeni bir haptik geri bildirim motoruyla ekran düğmelerine küçük ama dikkat çekici bir geliştirme ekledi. Bu, gerçek tıklama ile benzer şekilde gözle görülür geribildirim verdiğinden, artık eksik olan fiziksel düğmenin taraftarlarını memnun etmek için bir harekettir.

Arayüzü tasarımı

Galaxy S8 ve S8 + ‘daki tasarım yenilikleri kullanıcı arayuzesine kadar uzanıyor. Samsung, arayüzüne yeni bir renk getirmiş ve bir sürü yeniden tasarlanmış simge yanı sıra şirket tarafından öncekine göre küçük ara yüz değişiklikleri de yapılmış. Bir sürü yeni simge var ve hepsi de kesinlikle daha minimalist, çizgi stilinde bir estetik ile birleştiriliyor

İris tarayıcı ve yüz tanıma

Geçen yılki Galaxy Note 7’den yola çıkarak, hem Galaxy S8 hem de S8 + cephesini süsleyen bir iris tarayıcı var. Her iki telefon da kilidini daha hızlı açmak için yüz tanımayı destekliyor.

iris-teknolojibeyi

Yüzü algılayan otomatik odaklamalı ön kamera

Galaxy S8, ön kamera çözünürlüğünü 8MP’ye yükseltiyor ve manuel girdi olmaksızın isminden de anlaşılacağı gibi hızla yüzlere odaklanabilecek yüz tanıma otofokusunu sunuyor.

Kutudaki AKG markalı kulaklıklar

Galaxy S8 ile birlikte, AKG by Harman tarafından gelişitirilen ve rakipsiz ses kalitesi, daha iyi gürültü engelleme özelliği için hibrid bir kanala sahip olan yeni yüksek performanslı kulaklıklar, kutu içinde bir aksesuar olarak veriliyor. Kulaklıklar aynı zamanda birbirine dolanmayan metal kumaş malzeme ile üretiliyor.

Yeni renkler

Galaxy S8’in 21 Nisan’dan itibaren Gece Siyahı, Orkide Grisi ve Altın Sarısı gibi zengin bir renk paletiyle Türkiye’de satışa sunulması hedefleniyor. Galaxy S8 4.399 TL ve Galaxy S8+ 4.999 TL tavsiye edilen tüketici fiyatıyla satışa sunulacak.

galaxy-s8-4-teknolojibeyi

 

 

 

 

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us