Samsung’un sınırları zorlayan yeni amiral gemisi Galaxy S8, ilginç bir konuyla tekrar gündemde. Bu seferki konu ise Home butonunun hareket etmesi!

galaxy-s8-home-tuşu-teknolojibeyi

Gün geçmiyor ki Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 hakkında farklı bir haber ortaya çıkmasın. Bugünkü haberimizin konusu ise, Galaxy S8‘in anlamsızca yer değiştiren “Home” butonu.

Galaxy S8’in Home butonu hareket ediyor!

Hepimizin de bildiği üzere Samsung, Galaxy S8 ile beraber radikal bir değişikliğe imza atarak, fiziksel “Home” butonuna veda etmişti. Bu karar her ne kadar kullanıcıları ikiye bölmüş olsa da, az sonra sizlere bahsedeceğimiz yeni keşfedilen bir durum, her iki tarafı da ilgilendirecek cinsten.

samsung-galaxy-s8-home-butonu-yer-degistiriyor-teknolojibeyi

Bugün Hollandalı Teknoloji sitesi GalaxyClub, Galaxy S8’deki Homebutonunun yer değiştirdiğini, görsel kanıtlar eşliğinde ortaya çıkardı. Haber içerisindeki görsellerden anlaşılabileceği üzere, Galaxy S8’deki Homebutonu milimetrik ölçüde sürekli olarak yer değiştiriyor.

samsung-galaxy-s8-home-butonu-yer-degistiriyor-2-teknolojibeyi

Günlük kullanımda gözle fark edilemeyecek boyutta olan bu yer değiştirme, ancak ekran üzerinde bir referans nokta belirlendiğinde gözlemlenebiliyor. Olayın yayılmasının ardından herkesin aklına gelen “Peki ama bu neden oluyor?” sorusuna, kısa süre önce Samsung’un Hollanda kanadından cevap geldi.

samsung-galaxy-s8-home-butonu-yer-degistiriyor-3-teknolojibeyi

Sorun değil, önlem!

Yapılan açıklamada bunun bir sorun olmadığı, Galaxy S8’deki Homebutonunun ekranda sürekli görünür halde olmasından dolayı, gelecekte oluşabilecek ölü piksel veya “Ghost Screen” (ekranda bir önceki gösterilen simgenin soluk olarak belirmesi) sorunlarının önüne geçilebilmesi adına böyle bir çözüme gidildiği belirtildi.

 

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us