Yerel ve küresel anlamda siber güvenlik problemlerinin işleneceği uluslararası LOCARD Global Siber Güvenlik Zirvesi, 11 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da düzenlenecek.

cyber-teknolojibeyi

LOCARDS Global Siber Güvenlik Zirvesi bu yıl 11 Mayıs tarihinde Ankara’da, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda düzenlenecek. Yapılan açıklamaya göre siber güvenlik uzmanları ile hackerlar bir arada bulunacak.

Zirvede neler konuşulacak?

LOCARD Global Siber Güvenlik Kurucu Ortağı Nurhan Demirel’in Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada düzenlenecek olan zirvede siber güvenlik uzmanları ve hackerların yanında, kamuda bu alanda çalışanlar, banka ve şirketlerin güvenlik çalışanları ve tabii ki siber güvenliğe ilgi duyanların yer alacağı belirtildi.

Zirvenin EMEA yani Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinin en büyük siber güvenlik etkinliği olduğunu vurgulayan Demirel, Türkiye’nin son dönemlerde yaşadığı saldırılara değinileceğini ve kritik altyapıların siber saldırılardan korunması gerektiğini söyledi.

cybersecurity-teknolojibeyi

Siber güvenliğin önemini vurgulamaya devam eden Nurhan Demirel, siber uzaya bağlı olan hayati altyapıların bu saldırılara karşı oldukça hassas olduğunu ve yapılacak saldırılar sonucunda ülkenin elektriğinin aniden kesilebileceğini, petrol rafinerilerinin patlatılabileceğini ve daha da kötüsü tüm sinyalizasyon sistemlerinin çökertilebileceğinin önemle altını çizdi.

Nurhan Demirel ayrıca siber uzaydan gerçekleşebilecek saldırıların vatandaşlara ait tüm kişisel bilgilerin elde edilmesinde ve banka hesaplarının yok edilmesinde kullanılabileceğini de belirtti.

Zirveden rapor çıkacak!

Ankara’da düzenlenecek olan zirvede Türkiye’den ve dünyadan önemli isimlerin konuşmacı olarak yer alacağını da hatırlatalım. İspanya merkezli siber güvenlik şirketi Enigmasec’in CEO’su Igor Lukic, aynı şirketin Güvenlik Mühendisi Gonzalo Garcia ve Countercraft’ın eski CEO’su David Barroso, zirvede konuşma yapacak olan önemli simalardan yalnızca birkaçı.

Zirvede konuşmaların dışında atölye çalışmaları da düzenlenecek ve yurt dışından gelen uzmanlarla birlikte siber güvenlik riskleri değerlendirmeye alınarak çeşitli raporlar hazırlanacak.

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us