Instagram, yeni özelliğini iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sundu. Bu yeni özellik ile çevrenizdekileri keşfetmek artık çok kolay.

 instagram-teknolojibeyi
Facebook’un sahibi olduğu Instagram, yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Instagram, şimdi de geçtiğimiz yıllarda kullanıma sunduğu keşfet bölümü için yeni bir özelliğini duyurdu. Instagram’ın yeni keşfet özelliği sayesinde çevrenizde olup bitenleri keşfet bölümünden takip edebileceksiniz.

Konum hikayeleri ve konu etiketi hikayeleri olarak adlandırılan bu özellik ile; Keşfet’i açtığınızda üst kısımda tümü o anda bulunduğunuz yerden paylaşılan, çeşitli hesaplardan gelen hikayelerle dolu bir hikaye göreceksiniz. İsterseniz, dünyanın herhangi bir yeri için arama da yapabilirsiniz.

Aradığınız yerde yeterli sayıda hikaye paylaşılıyorsa konum sayfasında o konum için bir hikaye görebilirsiniz.

Ayrıca, ilgi alanlarınıza yönelik hikayelerle bağlantı kurmanıza yardımcı olmak için konu etiketi hikayelerini de kullanıma sunuldu. Bir konu etiketi için arama yaptığınızda, konu etiketi sayfasında başlıca gönderilerin üzerinde bir hikaye görebilirsiniz.

instagram-2-teknolojibeyi
Konum veya konu etiketi hikayelerine dahil olabilmek için, hikayenize bir konum veya konu etiketi çıkartması eklemeniz gerekiyor.

Instagram 10.22 sürümü ile gelen bu yeniliği kullanmak için uygulamayı güncellemeniz yeterli olacaktır.

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us