Apple ile LG Innotek iş birliğinde, iPhone 8 amiral gemisi akıllı telefona getirilmek üzere 3 boyutlu bir kamera üzerinde çalışıldığı ileri sürülüyor.

iphone83d

Apple’ın sonraki iPhone modelinde yer almak üzere yeni nesil 3 boyutlu bir kamera için çalıştığı söyleniryor. Peki, Apple ve LG iş birliğinde geliştirildiği ileri sürülen kameranın getirisi ne olacak?

iPhone 8 ile 3 boyutlu fotoğrafçılık dönemi başlayabilir

iPhone serisinin 10. yaşının kutlanacağı 2017 yılında sunulacak yeni amiral gemisi için 3 boyutlu kamera çalışmalarının yürütüldüğü ileri sürüldü. Bunun için LG ile iş birliğine gittiği söylenilen Apple, görünen o ki ilk kez iPhone 7 Plus ile sunduğu çift kamera modülü ile yeni modelde 3 boyutlu fotoğrafçılık deneyimi sunmak istiyor.

Apple’ın LG Innotek akıllı telefon kamerasına 3 boyutlu kamera teknolojisini uygulamak üzere çalışmalar yürüttüğü ifade edilirken, şirketin geçtiğimiz yıl 3 boyutlu derinlik haritalama ve aydınlatma donanımları teknolojilerine sahip LinX’i bünyesine kattığını da hatırlatalım.

iphone83d2

Apple tarafından bu teknolojiyle nasıl 3 boyutlu uygulamalar sunulacağı bilinmemekle birlikte, şirketin elinde birçok 3 boyutlu nesne ve hareket tanıma patenti bulunduğunu da unutmamak gerekiyor.

Tahminler ise, Portre Modu’nda paralaks efektinin kullanımı ile bir sahnenin 3 boyutlu modelinin oluşturulmasının istendiği yönünde. Çift lensli kameranın hem arkaplan hem de önplanı tanımlayarak bir modelleme yapması olası. Ayrıca, Apple’ın kamera uygulamasına artırılmış gerçeklik işlevleri eklemek istediği de biliniyor.

Cupertinolu şirketin, Portre Modu’nu gelecek yıl daha küçük boyutlardaki çift kamera modülleriyle tüm iPhone modellerinde sunacağı da beklentiler arasında yer alıyor.

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us