iPhone 8 hakkında çok konuşulacak bir detay daha ortaya çıkartıldı. Ortaya çıkan detaylara göreyse, iPhone 8 beklenenden daha büyük en boy oranıyla piyasaya sunulabilir!

teknoloji-iphone8-beklenenden-buyuk-olabilir-teknolojibeyi

iPhone 8 ile ilgili her geçen gün yeni bir detay ortaya çıkıyor. Bugün çıkan detaya göreyse, iPhone 8’in boyutu beklenenden daha büyük olabileceği yönünde, önemli bir iddia öne plana atıldı.

Geliştiricilere sunulan HomePod yazılımıyla telefonun tasarımını ve özelliklerini yanlışlıkla onaylayan, Apple yeni iPhone 8 ile adından oldukça fazla söz ettirecek.

iPhone 8, 6.5 inçlik bir ekran ile mi gelecek?

iPhone 8, 5.8 inçlik köşelerden kavisli bir çervesiz OLED ekran ile karşımıza çıkması bekleniyor. Ancak bugün ortaya çıkan rapora bakacak olursak,iPhone 8 beklenenden daha büyük bir en boy oranına sahip olabilir.

HomePod yazılımda ortaya çıkan detaya göre iPhone 8, 3x Retina ekranı ve 1125 x 2436 çözünürlüğüyle ile karşımıza çıkacak.

Ortaya çıkan bu kod satırını daha detaylı inceleyen analizciler, son zamanlarda ortaya çıkan 5.8 inçlik ekran boyutunun bu çözünürlüğe uygun olmadığını ve en az 6.5 inçlik bir ekranın bu çözünürlüğe tam olarak uyacağını belirtiyor.

Aşağıda göreceğiniz resimler ile birlikte iPhone 8 ile karşımıza çıkacak olan 1125 x 2436 ekranın, iphone Plus’a yerleştirilmiş halini görebilirsiniz.

teknoloji-iphone8-beklenenden-buyuk-olabilir-teknolojibeyi-1

Bu çözünürlük değerleriyle gelecek olan 6.5 inçlik bir ekran 412 ppi’lik bir piksel yoğunluğuna da sahip olacak. iphone 6 ile ilk defa ekran boyutunu büyüten Apple, tıpkı o yıl yaptığı gibi 3x görsel ögeleri de iPhone 8’de kullanması bekleniyor.

Henüz ortaya atılan bu düşüncelerin kesin doğru olduğunu söylemeyiz. Ancak gün yüzüne çıkartılan verileri değerlendirdiğimiz de hangisinin daha mantıklı bir seçenek olduğunu daha rahat gözlemleyebilmekteyiz.

Bakalım, Apple kullanıcıların karşısına 6.5 inçlik bir ekran ile mi çıkacak? Yoksa 5.8 inçlik bir ekran ile mi çıkacak? Büyük merak konusu!

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us