Apple bu özelliği ilk defa bir iPhone modelinde kullanıcılarına sunacak. işte iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’da sunulacak olan o özellik!

iphone

Apple’ın önümüzdeki yıl tanıtacağı iPhone 8 (veya iPhone 7s) akıllı telefon serisinde, önceki modellerde hiç görülmemiş iki özellik bekleniyor. Bunlardan biri kavisli OLED ekran ve diğeri ekrana gömülü parmak izi tarayıcı.

Yeni gelen bilgilere göre iPhone 8’de, şimdiye kadar bir iPhone modelinde ilk olan bir özellik daha olacak. İddiaya göre iPhone 8’in Çin versiyonu çift SIM özelliği ile gelecek.

apple_iphone_dual_sim

Çinli blog Weibo üzerinden yayınlanan bilgilere göre Apple, çift SIM teknolojisi ile ilgili yerli bir patent başvurusunda bulundu. Patentlerden biri (Patent Numarası: 2016101166075) SIM seçimi ile ve diğer patent (Patent Numarası: 2016100813788) çift SIM teknolojisi için güç tüketimi ile ilgilidir. Her iki patent 5 Şubat ve 2 Mart 2016 tarihinde teslim edilmiş.

apple_dual_sim_patent

Apple’ın ilk çift SIM kartlı cep telefonunun diğer üreticilerin modellerinden ne kadar farklı olduğunu görmek ilginç olacak. Ayrıca diğer merak edilenler arasında, her ikisinin de 4G LTE destekleyip desteklemeyeceği ve tek SIM modellere göre fiyat farkı olup olmayacağı yer alıyor.

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us