Samsung’tan Qualcomm Snapdragon 660 işlemciye rakip geliyor. İddialar, Samsung’un Exynos 9610 adını verdiği bir işlemci için kolları sıvadı yönünde.

samsung-exynos-9610-teknolojibeyi

Samsung’un orta seviyede Qualcomm Snapdragon 660 işlemcisiyle rekabete girecek, sekiz çekirdekli bir Exynos 9610 modeli üzerinde çalıştığı ileri sürüldü.

Samsung Exynos 9610 neler sunacak?

Öncelikle, Exynos 9610’nın Snapdragon 660 ile benzer bir performans sunmasının beklendiğini belirtelim. Dört Cortex-A73 çekirdeği ve dört Cortex-A53 çekirdeği barındıracak olan çip, 14 nanometre tekniğiyle üretilecek. Üründe grafik işlemcisi olarak Mali-G73 MP3’ün yer alacağı ve modemin ise Netcam Cat. 13 olacağı söyleniyor.

samsung-exynos-teknolojibeyi

Exynos 9610’nın düzgün bir şekilde Exynos 9 serisi markasını takip eden ilk Exynos işlemcisi olacağına da dikkat çekiliyor. GALAXY S8’de yer alan Exynos 8895 işlemcisinin de aynı seriden olmasına rağmen adlandırma anlamında uyumsuz olduğu belirtilmekte.

Exynos 9610 işlemcinin ilk olarak bu yılın dördüncü çeyreğinde sunulacak cihazlarda yer alması bekleniyor. Hem bu çip hem de cihazlar konusuyla ilgili olarak Samsung cephesindense henüz herhangi bir açıklama gelmiş değil.

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us