Twitter, sosyal medya uzmanları için Premium modeli adı altında ücretli abonelik sistemine geçiş yapmayı planlıyor. Peki, bu ücretli modelden normal kullanıcılar etkilenecek mi?

 twitter-teknolojibeyi
Sosyal medya devi Facebook’a kafa tutan Twitter, bugün sızan bilgilere göre ücretli sisteme geçiş yapmayı planlıyor. Twitter’ın resmi istemcisi olan Tweetdeck üzerinden geçilecek olan bu ücretli sistem, profesyonel sosyal medya uzmanlarına hitap edecek. Peki, Twitter’ın ücretli sisteminden normal kullanıcılar etkilenecek mi?

Twitter, Tweetdeck üzerinden sosyal medya uzmanaları için detaylı araç ve istatistikler sunmaya başlayacak. Bu araç ve istatistikler arasında, Tweet’in kaç kişi tarafından görüntülendiği, hangi bölgelerin o tweet’i daha çok görüntülediği ve tweet zamanlama gibi özellikler yer alıyor.

Engadget’ın haberine göre Tweetdeck Premium hizmeti için kullanıcılardan aylık 20 dolar gibi bir ücret talep edilecek. Normal kullanıcılar eğer bu istatistikleri görüntülemek istemiyorsa Twitter’ı yine ücretsiz olarak kullanabilecek.

twitter-2-teknolojibeyi

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us