Sürücüsüz otomobil testlerine bir süredir devam etmekte olan Uber’in otonom aracı, Arizona’da bir kazaya karıştı. İşte Uber’in otonom aracının karıştığı kazanın detayları!

uber-otonom-arac-teknolojibeyi

Taksi deneyimini baştan aşağı değiştirerek dünya genelinde büyük bir ivme kazanan Uber, son zamanlarda otonom yani sürücüsüz otomobiller ile taksi hizmeti hayalini gerçeğe dönüştürebilmek için testlerine devam ediyor.

Otonom araçları ile kısa bir süre içerisinde oldukça fazla sıkıntı yaşıyan Uber, bu kez ABD’nin Arizona eyaletinde meydana gelen bir kaza ile gündeme geldi.

Uber sürücüsüz aracı kazaya karıştı!

Twitter’da FrescoNews adlı bir kullanıcı tarafından, Uber’in testlerini gerçekleştirmek için otonom sürüş sistemini entegre ettiği Volvo SUV’lardan birisinin, Arizona’da bir kazaya karıştığı açıklandı.

uber-teknolojibeyi

Kaliforniya eyaletinde yaşanan sorunların ardından sürücüsüz otomobil testleri için Arizona’yı tercih eden Uber, Arizona Eyaleti Valisi Doug Ducey tarafından büyük bir destek gördü.

Uber yetkilileri, yaşanan kazayı Bloomberg’e doğrularken, kazanın nasıl meydana geldiği hakkında henüz bir detay açıklanmadı.

Geçtiğimiz aylarda ise, test süreci için Volvo tarafından otonom hale getirilen XC90 model bir araç, Kaliforniya’da kırmızı ışıkta durmayarak karşıya geçmekte olan bir yaya için ezilme tehlikesi oluşturmuştu.

 

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us