USB bellek alırken dikkat edilecekler ile karşınızdayız. Flaş Bellek seçerken nelere dikkat etmeli ve hangi tip bellekler tercih edilmeli?

usb-bellek-alirken-dikkat-edilecekler-1-teknolojibeyi

USB bellek alırken dikkat edilecekler ile karşınızdayız. Uzun süredir hayatlarımızda yer alan ve zor durumdalarda, veri taşıma kolaylıkları ile bizi rahatlayan USB bellekler, her geçen gün daha fazla gelişiyor ve hızlanıyor. Hem depolama hem de hız anlamında kendilerini aşan USB bellekleri satın alırken dikkat etmeniz gerekenleri sizlere anlatıyoruz.

USB bellek alırken dikkat edilecekler

Öncelikle bu cihazların artık mini birer hard disk olduğunu unutmamak gerekiyor. Son derece uygun fiyatlara 128 GB, 256 GB flaş diskler satın alabiliyoruz. Eh, doğal olarak seçimimizi bu yönlerde kullanmayı tercih ediyoruz. Yine de USB bellek satın alırken, ihtiyaca göre ilerlemek her şeyden önemli. İhtiyacımız olmayan bir depolama alanı bizim için sıkıntı doğuracaktır.

usb-bellek-alirken-dikkat-edilecekler-2-teknolojibeyi

Depolama alanı önemli

Şimdi USB bellek Teknolojisinin artık inanılmaz geliştiğini bilmek gerekiyor. Eğer gerçekten durumunuz varsa çok yüksek fiyatlara 1 TB’lık flaş disk de alabilirsiniz ama böyle bir depolama alanına ihtiyacınız olması halinde binlerce Türk Lirası’nı da gözden çıkartmak gerekebilir. Hele 2 TB’lik USB disklerin fiyatları 8 bin liraya kadar çıkabiliyor.

Peki, ihtiyaç olunan depolama alanını nasıl bulabiliriz. Bu tamamen sizin alışkanlıklarınıza göre değişebilecek bir özellik. Sadece belge taşıma için kullanılacaksa 16 GB bile size fazla gelecektir. Ayrıca kullacağınız verilerin boyutu da çok yüksek olmayacağı için daha düşük hızlı bir bellek tercih ederek, masrafınızı kolayca azaltabilirsiniz.

Eğer ki oyun, büyük boyutlu filmler gibi USB üzerinde yük oluşturacak verileri taşımayı tercih ediyorsanız. 64 GB üstü bir flaş disk seçmeniz şart. Hele ki oyunların boyutları düşünürsek, 64 GB’nin de yerine göre yetersiz kalacağını söyleyebiliriz. USB bellek kapasitelerine göre Alve üzerinde karşılaştırabilir ve doğru tercihi yapabilirsiniz.

 

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us