Bir BitTorrent varyasyonu olan ve birçok kişi tarafından kullanılan Torrent istemcisi uTorrent, yakın zamanda gelecek büyük bir güncelleme ile kullanıcılarına bambaşka bir deneyim sunacak.

utorrent-web-tarayici-eklentisi-oluyor-teknolojibeyi

Günümüzde sayısız oranda torrent istemcisi yazılım bulunmakta. Bu istemciler arasında yer alan ve bir BitTorrent varyasyonu olan popüler istemci uTorrent, yakın zamanda gelecek büyük bir güncelleme ile kullanıcılarına bambaşka bir deneyim sunacak.

uTorrent kullanıcılarına müjde!

BitTorrent ve uTorrent geliştiricilerinden biri olan Bram Cohen, TorrentFreak yetkililerine yaptığı bir açıklamada, sevilen istemci uTorrent’i Web Tarayıcılarına taşımayı planladıklarını açıkladı

utorrent-web-tarayici-eklentisi-oluyor-1-teknolojibeyi.

Günümüzde her ne kadar tarayıcı tabanlı birçok torrent istemcisi bulunsa da, şüphesiz çoğu uTorrent kalitesinde yazılımlar değil. Dolayısıyla uTorrent’in (muhtemelen bir eklenti olarak) Web Tarayıcılarına gelmesi, birçok kullanıcının ek hiçbir yazılma ihtiyaç duymadan Web Tarayıcısı üzerinden kaliteli ve hızlı bir şekilde Torrent veri aktarımı yapılabilmesi anlamına geliyor.

Ancak söz konusu bu radikal değişiklik bazı uTorrent kullanıcılarını rahatsız edebilir (tabi eğer Windows uygulaması tamamen kaldırılacaksa). Zira çoğu kullanıcı (özellikle büyük dosyaları indirirken) kullandıkları Torrent istemcisinin arka planda çalışmasını ister. Dolayısıyla uTorrent tamamen Tarayıcı tabanlı bir yapıya bürünürse, tarayıcının sürekli açık kalmasını istemeyen birçok kullanıcıyı da kaybedecektir

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us