Dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan popüler mobil iletişim uygulaması WhatsApp, iOS kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özellik test ediyor.

whatsapp-ios-yeni-ozellikler-teknolojibeyi

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Uygulamanın iOSsistemi için yeni bir özellik test ettiği ortaya çıktı. Bu yeni özelik ile Youtube videolarının sohbet içinde oynatılabilmesi sağlanacak.

WhatsApp’a YouTube videolarını görüntüleme özelliği geldi!

WhatsApp, yakın zamanda yayınladığı güncellemelerinde dosya gönderme özelliğine yeni detaylar eklemişti. Uygulamanın dosya gönderme konusunda şu anda beta kullanıcılarına her türden dosyayı paylaşma özelliği sunulmuş durumdaydı. Şimdi ise sohbet ederken YouTube uygulamasına ihtiyaç duymaksızın YouTube kaynaklı gönderilen videoları izleyebilmeniz için geliştirilen yeni özelliğin gerekli testleri yapılıyor.

whatsapp-youtube-teknolojibeyi

WABetaInfo tarafından keşfedilen YouTube video oynatımı için destek, şu anda geliştirme aşamasında olduğu için halka açık değil. WABetaInfo raporuna göre, bu özellik kullanıcıların YouTube’daki videolarını resim içi resim modunda oynatmalarını sağlıyor. Kullanıcılar video penceresini yeniden boyutlandırabilir veya videoları tam ekran modunda oynatabilir ayrıca farklı bir sohbete geçtiğinizde otomatik kapanan video özelliğinin şimdilik sadece iOS platformunda test edildiği rapor edildi.

Bildirildiğine göre, özellik şu anda yalnızca iOS’ta, iPhone 6 ve üstü modeller için gelecek. Özellik yalnızca iOS’ta görüldüğünden, diğer platformlar için de bu özelliğin geliştirileceği belli değil.

Testler iyi giderse, iOS kullanıcıları WhatsApp’ın yeni uygulama içi YouTube oynatıcısının keyfini çıkarabilir.

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us