Bugün akıllı telefonlar için yeni bir bellek teknolojisi geliştirildiği açıklandı. Peki, sizce bu yeni belleklerin diğerlerinden başlıca farkı ne olabilir?

katlanabilir-telefonlar-icin-grafenden-yapilmis-esnek-bellekler-geliyor-teknlojibeyi

Akıllı telefonlar için geliştirilen yeni Teknolojilerin ardı arkası kesilmiyor. Bugün sizlere bahsedeceğimiz yeni teknoloji ise akıllı telefon bellekleri üzerine. Geliştirilen bu yeni bellek teknolojisi sayesinde bir hayal gerçek olabilir.

Yeni bir bellek teknolojisi geliyor!

Hepimizin de bildiği üzeri Samsung, Apple, LG ve hatta Microsoft gibi başlıca teknoloji firmaları büyük ekranlı katlanabilir akıllı telefonlar üzerine çalışmalar yürütüyor.

katlanabilir-telefonlar-icin-grafenden-yapilmis-esnek-bellekler-geliyor-1-teknolojibeyi

Bu bağlamda bugün Exeter Üniversitesi’ndeki bilim adamları tarafından yazılan bir bildiriyle, grafenden yapılmış yeni esnek, bükülebilir ve dayanıklı bir depolama sisteminin geliştirildiği duyuruldu.

Geliştirilen bu yeni bellek teolojisi sayesinde büyük ekranlı katlanabilir akıllı telefon hayaline bir adım daha yaklaşıldı. Ayrıca bu yeni bellekler, var olan belleklere nazaran, hem daha dayanıklı-uzun ömürlü hem de 30 kat daha hızlı.

 

Related Post

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Reddit
Share On Stumbleupon
Share On Youtube
Contact us